Dekadence snů 2/2

9. ledna 2010 v 14:57 |  Scarlett
Druhá kapitola.

Tato kapitola (druhá polovina první kapitoly) je věnována-chvilka napětí-Oscaru Wildeovi. Výbornému dekadentistovi a dandymu. Člověku, zabývajícím se čistým uměním. Tedy uměním nesloužícím společnosti. Jistá chytrá hlava kdysi řekla: Umění neslouží společnosti. To společnost slouží umění.

Dalo by se to nazvat úpadek. Nebo bychom to měli nazvat jako úpadek. Co jiného než úpadek znamená schovávat se a tím pádem si zachránit život-avšak na úkor všech svých snů, tužeb a cílů? Hlavní prioritou je sehnat si jídlo. Z koše či popelnice. Nebo si ulovit potkana. K tomu se ale snižují jen málokteří.

Náhle odkudsi z hlouby kanálu ozval nějaký zvuk. A poté hlasy. Dva mužské hlasy hádající se o osudu někoho třetího. Scarlett zaváhala. Se všemi sliby, co si dala, se vším, co si přikázala, co prožila, si náhle nevěděla rady. Neměla se do ničeho plést. Ale...co když ten někdo potřebuje pomoc? Vždyť každý by měl pomáhat druhým... Co když to nejsou plané výhružky? Co když Neznámému chtějí doopravdy ublížit? A nebo...co když je to past?

Scarlett nevěřila nikomu. Ale tato situace se jí vůbec nezamlouvala. Neměla z ní dobrý pocit. Něco jí říkalo, že není vše v pořádku (když pomineme ten kanál). Nakonec se rozhodla. Rozhodla se, že se tam podívá. A to, co viděla, jí vyrazilo dech. Ta osoba byla...byla ona sama!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama