Kráva Milka nebo King Kong?

28. března 2010 v 13:19 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
Víte co je na škole nejlepší? Vždy se dozvíme plno úžasně zajímavých věcí. Jako my v pátek. Třeba to, že jsme shnilí leností. A nevybřednem z bahna. A máme křídovou krizi (vše od matikáře).

Sezóna vtipností pokračovala na ZSV. Zjistili jsme rozdíl mezi morálním konfliktem a konfliktem rozhodování. Morální konflikt je, když se vsadíme, že přeběhneme náměstí v převleku za krávu Milku. A máme morální konflikt, co tomu řeknou lidi. Ale když budeme na pustém ostrově, budeme se rozhodovat max. jestli si vzít krávu Milku nebo King Konga. A večer si můžeme říct, že jsme si měli oblíct King Konga, páč nám víc sluší. Ale těžko budeme mít morální konflikt s tím, co tomu řekne opice na stromě. Dobrý, ne? Asi se odstěhuju na pustý ostrov, nebudu pak mít žádné morální konflikty. Taky jsme na ZSV měli pravdu a různé formy nepravd. Víte že se nepravda dělí na lež a omyl? A do lží patří nejen pomluva, ale i pochlebování? A za úkol jsme měli pochlebit (z toho slova nemůžu, pochlebit, pochlebit...to je jako na někoho hodit chleba) učiteli. Tak jsme mu říkali, že je TAKŘKA bez šedin, věk tak 35 (je mu už k 50),... Úžasná hodina xD.

Jinak celou sobotu jsem strávila nad němčinou. Vypisovala jsem si informace o SRN (to je tak když si někdo nevede sešit). Pak jsem si dělala mapu. A přípravu na maturitní téma. Mám zatím 2. Pak jsem si to zkusila stopovat, na kolik mi to vyjde. Máme mluvit 15 minut. No...xD...mám každé téma rozepsané na 1 A4, jen v bodech...a mluvila jsem jen 5 minut. Jak to protáhnu na 15 nevím. Ještě že nematuruju letos. Ale stejně, na hodinu to potřebuju. Teď z toho zase začíná zkoušet.

Ve čtvrtek jsem si vyzkoušela, jaké to je vést hodinu. Měla jsem převzít něminu na 30 minut. Nejvtipnější na tom je, že jsem měla pozornost než sama učitelka. Jak já to dělám...?

Manon. Se loučí. Čau.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendee Vendee | Web | 28. března 2010 v 14:37 | Reagovat

Mně zní pochlebit, jako pochlapit - chovat se jako chleba :-D
Sakra, to s těmi konflikty je na mě nějak moc složité - jakože, když nevíme jestli nám víc sluší oblek King Konga nebo Milky, je to konflikt rozhodování? Už jsem z toho celá mimo....
No a vzít si hodinu němčiny? To tě obdivuju....já bych celou hodinu opakovala "Ich verstehe dich nicht!" :D

2 Vendee Vendee | Web | 28. března 2010 v 14:38 | Reagovat

Mimochodem, to záhlaví jsi kreslila ty? Protože je naprosto dokonalé....:-)

3 Peťule Peťule | Web | 8. dubna 2010 v 21:12 | Reagovat

Kde ti matikáři na ty hlášky chodí? U nás také, na matiku máme hroznýho týpka. "Teprve mažeme lyže, až pojedem to bude mazec", "Pytágoras by se teď v hrobě otáček jak vrtule", "I diamant je proti Vám sračka"... =D a mohla bych pokračovat vesele dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama