Přívrženci pravdy a lásky

12. března 2010 v 17:26 | Manon |  Scarlett
Napsala jsem další díl povídky Scarlett. A zjistila jsem, že se hlavní hrdnika jmenuje stejně jako jedna postava v mé oblíbené počítačové hře. A to ta hra vyšla až půl roku po sepsání prvního dílu mé povídky xD. Ps: Změnila jsem si přezdívku na Manon. Původní mi přišla moc dlouhá a divný. Tato je po hrdince z Nezvalova dramatu Manon Lescaut. Vybrala jsem si ji, protože jsem Manon hrála ve škole. Povídka je po perexem. Doporučuju přečíst i předchozí díly v téže rubrice, jinak nebude vědět, o čem to je.


Jason vypadal jako normální 20letý kluk. Nic nápadného na něm nebylo, tedy až na jeho sklony ke zlehčování vážných situací a zdánlivě bezcitně ochotné jednání. I on měl jisté nadání, jenže narozdíl od Scarlett se od něj rodiče neobrátili zády, i když patřili k vyšší vrstvě a byli pořád na očích. Dokonce mu ani nezakazovali používat jeho schopnosti. Spíš to vypadalo, že jsou na něj hrdí. Proto se rozhodl, že svého daru využije ve prospěch těch, kdo nemají to co má on. Rodinu, přátele, kteří ho mají rádi takového, jaký je, domov.

Scarlett sledovat už pěknou řádku dní. Zajímala ho. Nechápal jak někdo tak mladý dokáže zjevně bez cizí pomoci přežít v tak hrozném světě. On sám si nedovedl představit život bez přátel, rodiny a jistot, jenž mu nabízí. I po finanční stránce. Ano, pocházel z bohaté rodiny, a měl prakticky vše, na co si vzpomněl. Tedy mohl mít, kdyby chtěl. Ale i přes toto rozmazlovaní z něj rodiče dokázali vychovat slušného člověka. Oni sami se také nikdy nepovyšovali nad ostatní. A když se objevily genetické mutace u dětí a dospívajících, vždy plně podporovali ty, jež jejich rodiče odmítly podporovat a raději se jich ze strachu z okolí zřekly. Někdy je sice skrytě podporovali, ale i tak to nebylo to samé, jako kdyby s nimi jejich děti mohli bydlet.

Jasonovi se povedlo vytvořit jistou skupinu stejně "poznamenaných" lidí jako byl on. Nazval je Přívrženci pravdy a lásky. Něco na způsob subkultury hippies-nenásilí, mír, láska a přátelství byly jejich hlavní názory. Co naprosto odsuzoval byly drogy. Nejprve jakékoliv, ale později, když zjistil, že třeba marihuana zlepšuje stav lidí s roztroušenou sklerózou nebo zlepšuje stav lidí po prodělané chemoterapii, nebo že extáze se dá použít i jako lék na některé srdeční choroby, změnil názor. Částečně.

Už neodsuzoval drogy jako takové, jen jejich zneužití lidmi. To nenáviděl. Možná i proto, že je kdysi vyzkoušel. Experiment. Pár měsíců to vypadalo, že je vše v pohodě, ale jednou přehnal svoji obvyklou dávku. Pokusil se zabít-skokem z mostu. Kdyby ho nestrhl pán, který náhodou procházel kolem, povedlo by se mu to. Později zjistil, že ten pán byl také mutant. A viděl Jasona ve svých viděních. Spřátelili se. Také díky němu Jason zrealizoval svůj plán na vytvoření Přívrženců.

Jasona samotného zajímal vývoj lidstva, dějiny filmu, literatury a všeobecně umění. Také chtěl poznat smysl života. Domníval se, že by mu v tom mohla pomoci právě pomoc druhým. Studium filosofických směrů a meditace. Tentokrát bez drog. A jiných látek. Byl též velice vzdělaný, uměl 6 světových jazyků. Dokázal se je naučit velice rychle. Začal studovat sociologii, psychologii a lékařskou fakultu. Myslel si, že se díky tomu stane lepším člověkem. Ani on nebyl dokonalý. Měl jedno velké tajemství, jenž ho svazovala a mučilo. Někdy se dokonce i bál usnout. Často se mu zdály noční můry, ve kterých se to objevovala pořád dokola. To co udělal.

Možná i proto sestrojil skupinu Přívrženců. Aby pomáhal druhým, a tím pádem i sobě. Doufal, že si tímto vybude klid v duši. Chodil na různá místa, kde se nejčastěji scházeli mutanti. Někdy to bylo nebezpečné. Velmi nebezpečné. Díky svému daru se tam nebál chodit sám, po ostatních ale chtěl, aby chodili přinejmenším ve dvojicích. Jeden vyjednával a pomáhal, ten druhý ho na skrytém místě sledovat, aby mohl v případě nouze zasáhnout a pomoci kolegovi. I tak se jednou za čas něco semlelo. Většinou je stačilo ošetřil doma. Někdy to bylo vážnější. Naštěstí se ještě nikdy nestalo, že by museli do nemocnice. Nejspíš by je tam ani neošetřili. Dokonce ani policie neviděla aktivity skupiny dobře. Chtěla je zničit. Z právního hlediska však byla dobře chráněna. Navíc pod záštitou Jasonovy rodiny.

xxx

Doufám, že se vám líbilo. Manon.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 14. března 2010 v 13:20 | Reagovat

Jéé,moc pěknýý. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama