Andělé, stvůry a parchanti

15. dubna 2010 v 19:59 | Manon |  Scarlett
Dodělala jsem další kapitolu ze Scarlett. Název celého příběhu ještě pořád nemám. Překvapuje to ještě někoho?

Scarlett si sbalila věci. Potom, co viděla, tu už nechtěla dál zůstat. Toužila vypadnout. Poprvé po dlouhé době vyšla ven. Na denní světlo. Vlastně měla štěstí, že ji nikdo neviděl vylézat ven z kanálu. Ale věděla, že si jí stejně brzo všimnou. S tím, co měla na sobě za hadry. I když už byla venku, stejně se nemohla zbavit pocitu, že ji někdo sleduje. Pořád, na jakémkoliv místě, kamkoliv se jen hne. Jakoby někdo chodila za ní jak její stín. Nepříjemný pocit. Hnusně nepříjemný.

Vyšla na ulici. Přesně jak předpokládala, lidé se na za ní začali otáčet. Jedna matka rychle přeběhla se svými dvěma dětmi na druhou stranu. Ještě ji stihla opovržlivě sjet. Popravdě, nic nenasvědčovalo tomu, že by nějak těm dětem vadila. Že by se jí báli. Spíš naopak. Ta malá holčička se na ni dokonce usmála a zamávala jí. Vypadala jako andílek. Malá, kudrnatá blondýnka. Andílek. Co když z ní později vyroste další člověk, nenávidějící mutanty. Co když z ní bude mutant (pro ostatní nestvůra)? A šla by vůbec z anděla udělat nestvůra?


Scarlett se divila, že na ni ještě nezavolali policii. Vlastně se nedivila. Ohromilo ji to. Navíc se pár lidí rozhodlo (a vypadalo to, že na poslední chvíli), že se budou tvářit, jako by potkali naprosto normálního člověka. To bylo tak nezvyklé... Vypadalo to, jako by se svět za ten půlrok, co nevylezla ven, opravdu změnil. Tedy alespoň částečně. Možná se jí to jen zdálo, možná v to pouze doufala. Ale bylo by to krásné, nádherně dokonalé. Najednou se jí šlo volněji. Možná, kdyby věděla, tak by si tak vesele neprohlížela výlohy. Možná...

Opravdu ji její pocit neklamal. Někdo ji sledoval. Teda někdo... Jason. Měl na ní "spadeno" už dlouho. Toužil odhalit její tajemství. Něčím ho přitahovala. Nevěděl čím. Už si ani nepamatoval, kdy ji viděl poprvé. Nechápal to. Ale vlastně mu to bylo jedno. Hlavně že ji viděl. Cítil její vůni. Byl jí přímo posedlý. Jak to, že dokázala sama přežít? Proč nebydlí doma? Kdo to vlastně je? A jak to, že se jí pokaždé podaří mu zmizet?

Snažil se za ní nenápadně jít. Musel vypadat jako fízl. Pokaždé, když se otočila, rychle se za něco schoval. Byl překvapený, že kolem ještě nějaký opravdový nekrouží. Vzhledem k dnešní době. I když, možná pravděpodobnost, že by tu byl, samozřejmě existovala. Nejspíš by to ani nezjistil. Mohl se přestrojit za toho pána na rohu, právě si kupoval noviny. Nebo ta žena se psem. A proč taky ne? Nedá se věřit už nikomu. Kam se lidstvo dostalo... Jestli je tohle pokrok, nebylo by lepší zkusit opět žít jako dřív?

Věděl, že se musí bleskově rozhodnout. Jinak by ji mohl ztratit. Navěky ztratit
a už nikdy víc nenajít. "Sakra, Jasone, mysli trochu... Musíš něco udělat..." Vypadal jako blázen, co mluví sám se sebou. Ale pomáhalo mu to. Myslel rychleji. Snad, doufal v to. Popravdě si nikdy neměřil, zda reaguje dřív, když si povídá sám se sebou. Škubnul sebou. Už něco musí udělat. Rozběhl se. Za ní. Zaregistrovala ho rychleji, než si přál. Nejspíš to tušila. Překvapivě. "Tak Jasone, teď se ukaž. Jak ji asi přemluvíš, co?" Běžela pomaleji. Snadno ji doběhl a zastavil. Teď už se na ně nedívalo jen pár lidí. Jakoby se celá ulice zastavila a dívala pouze na ně.

Odtáhl ji za roh. Vypadala tak slabě a bezbranně!
Celou dobu mu v hlavě jelo, co jí řekne. Pravdu? Může ji vůbec věřit? Vždyť ji vůbec nezná. Ani netušil, z jakých důvodů za ní běžel, proč ji sleduje. Nejspíš doufal, že mu nějak pomůže. Ona neznámá. Sledovala ho vyděšenýma očima. Pozorovala lidi, zda by ji někdo nebyl schopen pomoct. Ale oni vypadali jako zmražení. Jako by ani nebyli lidmi, nýbrž pouhopouhými sochami, bez citů.

Loučím se-Manon.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 16. dubna 2010 v 20:45 | Reagovat

myslíš pásmo? ani jsem neměla snahu trefit se do nějakýho stylu :-D
a díky za komenty, jdu se tu taky porozhlídnout =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama