Proč neexisstuje návod jak si užít prázdniny?

7. července 2010 v 17:49 | Manon |  Vím, či nevím?
Začaly prázdniny. Toho si jistě každý stačil všimnout.


Popravdě bych si klidně dala ještě měsíc školy. Bývala jsem zvyklá, že na konci školního roku ohromně spěchám, abych si co nejvíc vylepšila známky. Letos mám nejlepší známky za poslední 3 roky (=bez primy a sekundy, jsem v kvintě), bez zbytečné námahy. Toto pololetí jsem se učila asi tak 3x. Jo, známky nic moc. Dvě trojky. Matika a zemák. Normální by bylo, kdybych měla trojku z fyziky. Matika a fyzika je taková klasická dvojice. No a já z fyziky vlastním jedničku.

Teď bych už jen potřebovala radu, co mám dělat na maloměstě, kde prakticky nemám kamarády. Ne jako úplně, že bych neměla. Jen mají brigády (mě odevšad vyhnali už v únoru...hold kdo nemá známý...), nebo jsou na dovolených v Tunisku, Chorvatsku, Bulharsku...

Doufám, že mi vyjde Rakousko, kam chci jet se svojí kamarádkou. Jen my dvě, stan, spacáky...a trocha těch peněz. Obě umíme německy celkem obstojně. Přinejmenším dokážeme mluvit na libovolné maturitní téma aspoň 15 minut (nezdá se to, ale je to hooodně dlouhá doba).

Rodině jsem předeslala návrh, jak moc ráda bych šla na nějaký kurz, který by se mi teoreticky v budoucnu hodit. Například horolezecký kurz. Paraglajdingový kurz (nevim jak se to píše...paraglyding? paragliding? to je jedno, vy mě chápete, ne?). Barmanský kurz (ten chci už dlouho). Nebo kurz přežití. A bylo mi řečeno, že bych se tam beztak hned zabila. A že by kvůli mě museli všem vykládat, proč ze mě nebude šíleně úspěšná a dokonalá doktorka medicíny a antropologie. Chachacha.

Následně jsem po nich chtěla, aby mi tedy vymysleli, co mohu dělat NORMÁLNÍHO, co by bavilo NORMÁLNÍHO člověka v mém věku. Víte co vymysleli? Nevíte. Paličkování!!! Můžete mi říct, kolik 18ti letých holek baví paličkování? Nebo vyšívání, pletení... A to mě čeká rodiná dovolená (=3 týdny na chalupě-bývalém trochu rozpadlém rodiném domě na vesnici, kde není ani krám a jediná zábava je pletí zahrady...)

Loučí se Manon, jež nyní hledá návod na netu, jak si užít prázdniny se šílenou rodinou v místě kde končí civilizace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 20. července 2010 v 22:50 | Reagovat

Každý tvůj článek mě dostává... rada co dělat na maloměstě? To je fakt těžký. Sbalit se s kámoškama a jít do velkoměsta do kina? Nebo si zajet na nějaký koncert? (Záleží na rodičích jestli tě pustí, to je fakt). Co keramický kroužek, třeba? Barmanský kurz vypadá taky zajímavě, ale asi něco stojí a nevím jak by to vaši viděli finančně... Kurz malování? Ten asi nepotřebuješ, tvoje obrázky jsou moc povedené. Ale co třeba batikování nebo něco takového? Paličkování mě pobavilo, není moc holek v tvém věku, které by vydržely, snad jen pokud mají pro paličkování zápal a baví je to, ale to už je koníček. Ale náhodou, viděla jsem paličkované obrázky a jsou to parádní věci - a paličkování je docela kumšt.
Co třeba knížky? Máš nějaký čtecí resty? Můžeš dohánět...
A nejideálnější, co dělat v létě, je koupání se. Tedy, pokud máte nějaké slušné koupaliště... :-D

2 blogerka31 blogerka31 | Web | 17. června 2011 v 20:21 | Reagovat

Krásný článek máš vážně nádherný blog.. (koukni na můj pls a zanech nějaký komentík) ;-)

3 Kájík Kájík | 24. června 2011 v 21:29 | Reagovat

Máš to tu fakt hezký a rad je nepočitatelně
1. vyraz si na nákupy nebo na koupaliště, na pracházku, prostě ven, být venku v přírodě je skvělé pročištovedlo.
2. Zkus přečíst nějakou dobrou knížku( vím je to otrava ale když si vybereš tu zprávnou...
3. Elektronika...PC, Telka, mp3, atd.
4. Zkus si vylepšit tenhle blog :-)
5. To by snad stačilo

Doufám že ti to pomohlo, kdyztak si zkus psát deník a zaměstnáš tím ty chvíle-co mám dělat???

pa :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama