2 kocouři a myš musí chytit pes...

22. srpna 2010 v 19:16 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
Včera jsme měli zábavný den. K nám domů (konkrétně k mojí mamce, je to složitější, nepátrejte) se vloudila myš. Taková trochu větší než nějaká na chov (kamarádka měla myši, jedna jí přežila 5(!) let.), hnědá s bílým bříškem. A ohromně roztomilá! Vážně, já mám myši ráda, jedniný zvířatka, co nemám ráda jsou pavouci, slimáci, žížali a velcí brouci. Brrr.

Poprvé jsem ji spatřila, když jsem dodělala muffiny (všem chutnaly, pouze podle mě byly odporný, po skřípnutí bráchy přiznal, že mu taky nechutnaly, ale nechtěl mi kazil "radost"). Uhnízdila se v koutě kuchyně, přímo u ní byl kocour. Měl na ní packy a myš pískala. Taky bych měla dodat, že kocour nevytáh drápky. Spíš to vypadalo, jako kdyby ji objímal. Připadalo mi, jako by mu v hlavě běžela myšlenka: "Sakra, proč jsem jen tu příručku Jak ulovit myš nedočetl do konce. Prej lehký, lehký...ale co mám dělat teď?!"

Po minutě myš utekla. Schovala se pod koberec. Následně přišla mamka. Tudíž jsem jí byla nucena povědět o nenadálé návštěvě. Vtipné je, že ačkoliv jsem jí aspoň 5x řekla, že ještě žije, domnívala se, že už je mrtvá, chtěla ji vynést na lopátce ven. Nadzvedla koberec a...zařvala a zdrhla! xD Myš zaběhla za skříň. Po 4 hodinách vyběhla za další skříň. Tak jsem tam položila kyblík s čokoládou. Myši milují kvalitní čokoládu. Fakt. Mnohem víc než nějakej romadúr. Myš sežrala půl čokolády, pak byla chvíli ztichla (nestihla jsem do toho kbelíku chytnout, byla nějaká sportovní).

Poté se vrátil pes zvenčí, pohnul s kbelíkem a myš utekla. Pes s kocourem ji honili. A nakonec ji ulovit pes. Název článku vypovídá o existenci dalšího kocoura. Ten do tohoto příběhu nepatří, jelikož celou dobu honu na myš prospal, ukazujíce tak jasně, že mu s nějakou myší můžem´ vlízt někam. Pokračujem: pes si s myší pohrál, a zakousl ji. Rychle, bezbolestně. Jen se jí pak nechtěl vzdát-vrčel, a vztekal se. Útlocitným povahám vzkazuju: nemohla jsem jí zachránit život, i když jsem chtěla, je to smůla, ale se psem se rvát nebudu.

Loučí se Manon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 28. srpna 2010 v 21:58 | Reagovat

Myš to měla spočítaný. Pes byl dobrý lovec, ale kořist jste mu neměly brát, prostě to byl jeho úlovek...
Kočky, jak je vidět, degenerují. I náš Mates tenkrát dovlekl to ptáčule a na dvoře si s ním hrál. Před lety, když naše kočka chytla ptáčka, neměla jsem šanci ji dohonit nebo uřvat tak, aby ho pustila. Prostě ho ulovila a basta (asi šlo o nějakého vrabce).
S myškou to bylo jak dobrodružný příběh - a vůbec mě nenapadlo, že jsou na čokoládu!

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 9. června 2011 v 3:31 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama