Myslí to vážně? Už to tak bude...

2. září 2010 v 20:03 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
Dnes nám, maturantům (pravděpodobně letošním...i když, nezněla by v životopisu krásně formulace "Již sedmým rokem studuji šestileté gymnázium v ..."?), oznámili, jak bude nejspíše, nejspíše, vypadat naše maturita. A vzalo mi to dech...


Aby bylo jasno, já jsem PRO státní maturity, protože jsou jednoduché (nebo by byli, kdyby nám oznámili, jak přesně to bude probíhat), ale...já opravdu nechápu, proč tvrdí, že díky vyšší úrovni nebudou muset maturanti dělat přijímačky na VŠ. Mě by zajímalo, jak to provedou. Představte si: na nejmenovanou VŠ se hlásí 1000 lidí. 200 má přesně stejné známky (body?) z vyšší úrovně maturity. A berou jich 50. Koho přijmou? Ty, co se přihlásili jako první, co bydlí nejblíž, nejdál, co jsou nejhezčí...? Stejnak budou vypisovat přijímací kola.

Za další: v březnu/dubnu se bude konat ÚSTNÍ část maturity. A nějak zajímavě se to bude bodovat. Ano, bodovat. Ale body se přece nemůžeme dozvědět hned, to by nešlo. Budete muset udělat písemnou část (další plus: místo na 4 stránky se píše pouze! na jednu...), načíst knížky (opět plus: místo 50ti, které stejně nikdo nečetl, jich bude 20...a máme tu i minus-dají vám z jedné knížky úryvek a vy ji musíte poznat-tudíž, kdo nečte, má smůlu). A opět dostanete nějaké body.

Konečná fáze: pověřená osoba (pravděpodobně ředitel) dostane za úkol každému, K-A-Ž-D-É-M-U!, sečist všechny body (je nás 60 maturantů), a ještě tam budou nějaká písmenka a kódy, tudíž to nebude jen tak jednoduché. A pak se někdy konečně dozvíte, jakou máte známku. Já doufám, že se dozvím, zda jsem složila maturitu, aspoň v tom prváku na VŠ.

Jinak-my defakto děláme 3 maturity. V říjnu máme MAG10 (dříve MAG09), něco jako maturita nanečisto, pak státní část-čeština, jazyk nebo matika (2-3 předměty), školní část (ostatní předměty krom těch ve státní, 2-4 předměty).

Hip, hip, hurá..loučí se Manon. Tradičně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama