Ovíněna filosofií...teda ovlivněna

15. září 2010 v 17:07 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
Hledáte odpověď na transcendentní otázky, na to, zda svět kolem nás opravdu existuje, zda je prvotně stvořen z hmoty nebo z myšlenky? Ne? Vám se o tom v noci nezdá? Nebudíte se hrůzou z toho, že neznáte odpověď na tuto otázku? Fakt? Hm, tak to asi nechodíte na gymp. Na ten náš, protože tam je to nejdůležitější otázka tohoto roku, ať již je vaše budoucí povolání jakékoliv.

Když jsem byla malá, chtěla jsem se naučit lítat. Upnula jsem se tak k té myšlence, že se mi i v noci zdálo, že lítám. Mimochodem, víte že snář vysvětluje létání jako frustraci z nedostatku sexu? Jsem byla už jako 3-leté dítě frustrovaná z nedostatku sexu xD.

Když jsem byla větší, neskutečně jsem snila o tom, že budu tajná agentka, nebo cestovatelka/dobrodružka. Když jsem zjistila, že to není povolání, brečela jsem celé odpoledne.

Před 6ti lety jsem snila, že se dostanu na náš gympl, připadal mi tak úžasnej, dospěláckej, dokonalej. Teď bych si raději nafackovala. V půlce hodin spím (děják, ZSV, zemák), navíc je absolutně nepotřebuju. Potřebuju pouze bižuli, chemii, fyziku, trochu matiku. Nedávno jsem se dozvěděla, že pro opravdu nadané děti s IQ přibližně 130 (osobně mám 140, v pěti jsem se sama naučila číst a psát, počítat taktéž) existuje speciální základka. Sním o tom, že vytvořím stroj času a vrátím se do 5ti let a půjdu tam. 

Teď snívám, že pipinky z áčka dostanou rozum a přestanou se hlásit na medinu.

A taky sním, že uvidím ufo! Na vlastní oči Leonarda da Vinchi! Autorku blogu eumenidas.blog.cz, co mi tak úžasně komentuje skoro všechny články! A Valerii Kaplanovou! Nietscheho!

Jsem snílek. A moc se mi to líbí. Kdyby člověk nesnil, neexistovala by Brodway. Nikdy bychom neměli počítače. Půlka knížek, co miluju, by nikdy nevznikla. Hele, jsem se asi zamilovala. Do snu =)

Manon

Jo, a myslíte si, že ten úvod nějak souvisí se zbytkem? Ne? Ale to je...to je dosti velká chyba!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 15. září 2010 v 17:54 | Reagovat

Ale ne! Jsem permanentně frustrovaná, a ani o tom nevim! xD

Zamilovat se do snu je výhodný. Nikdy tě nenechá :D

2 Vendy Vendy | Web | 19. září 2010 v 11:50 | Reagovat

Asi jsem frustrovaná z nedostatku sexu, :-D protože se mi zdá taky o létání. Ale ty sny miluju, je to senzace. Létat sama od sebe, vznášet se nad zemí nebo nad stromy... nebo poskakovat třímetrovými skoky, pěkně ladně, nebo tančit na hladině rybníka. Jsou to fantastické úlety.
K tvému mírnému zklamání ze školy... asi v životě nic není takové, jak bychom chtěli. A že musíme dělat věci, které nechceme :-(
Stroj času by se mi líbil, nebylo by špatné ho stvořit. Taky bych chtěla poznat několik zajímavých bytostí a hlavně bych chtěla být aspoň u několik prvních vynálezů a dozvědět se, jak na to přišli.
A když jsem u toho poznávání, jsem velmi poctěna, že mě stavíš hned za Da Vinciho, to dovede povznést! :D , děkuji! A hned lítám metr nad zemí, ale neboj, já za chvíli slezu znovu na zem a budu trapně přízemní. (Teda, předpokládám, že ten blog co uvádíš, patří opravdu mně. :-?  8-))
Na závěr můžu říct, že filozofie tě ovíňuje správným směrem, když tvoříš takovéto články! Jen tak dál!
A transcendentální otázky si pokládám opakovaně celý život a vždy znovu usoudím, že je lepší přemýšlet o nesmrtelnosti chrousta, než řešit co bylo dřív, jestli vesmír nebo velký třesk, případně slepice nebo vejce... :-D
Auvejs. Zase jsem se rozkecala. :-x  :D

3 Roxie Roxie | Web | 26. září 2010 v 15:31 | Reagovat

Snít je báječný..taky nevím kde bych byla bez svých snů..a teď už aspoň vím, proč se mi furt zdá o lítání :D Musím být kurva hodně frustrovaná už :D

4 Fée Fée | Web | 26. září 2010 v 17:42 | Reagovat

Hm a mě se o létání nikdy nezdálo, no co už, vždycky jsem věděla že dráha v klášteře Kartuziánů je tou pravou volbou.
Štve mě, že pořádně nevím, jaké mám IQ. Ale věřím tomu, že vysoké, cheche. Číst jsem prý uměla ve čtyřech a půl :-D
Máme to opačné, mě dělá problém udržet pozornost při fyzice, chemie ani biologie mě nebaví a matiku nechápu, humanitní obory jsou moje :-D

Sny miluju, protože to je nejlepší útěk před realitou, která je občas takříkajíc napřesdržku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama