Beru miliardu i dvě.

26. září 2010 v 16:40 | Manon
Světlo na konci tunelu. Bělostná holubice. Poslední záchrana. Navíc, navíc umírá poslední. Naděje.


Kdo v dnešní době, plné moderních špičkových technologií, potřebuje naději? Popravdě řečeno-já. Přísahám, že bych bez ní ani ráno nevstala z postele. Každé ráno, celý rok (popravdě, už přes 6! let), doufám, že naše milovaná, oblíbená, dokonalá (fúrie jedna mizerná, tlustá-nemám nic proti tlustým lidem, pokud jsou normální povahy-opuštěná, s 5ti kusy oblečení, z toho jedno cyklistické, zlá ženská!) třídní, vyhraje minimálně zájezd do konce života (buď svého, nebo všech kolem, to je jedno, to je komplementární) na Hawai (píše se tahle?).

Já, ve své dobrotě, všem přeju to nejlepší. Ne, aby umřela, nebo se jí stalo něco zlého, ale aby se jí stalo něco tak úžasného, že by už nikdy nemusela učit. Víte, co nám nedávno prozradila? Že nikdy nechtěla být učitelka. Chtěla být trenérka. Už jsem vám někdy říkala, že byla reprezentantka ČR (nebo ČSR, teď nevím, zas tak stará taky není) v hodu oštěpem? Neříkala? No, tak teda byla reprezentantka v hodu oštěpem. Dobrý co? Ale pak měla úraz, nemohla reprezentovat, doma jí zakázali jít na trenéřinu, a tak se stala učitelkou. Obor zeměpis, tělocvik. Myslím si, že se domnívám, že si na nás chce vylít svoji zlost z nesplněných snů.

Ale copak my můžeme za to, že nejsme reprezentanti v nějakém sportu?  Tak místo toho umíme něco jiného. Osobně neuběhnu 800m pod 3 minuty, ale zato poměrně dobře ovládám břišní tance. A od října (když mi vyjde čas) budu chodit na neo-balet. Mimoto: proč Áčko nemusí běhat Cooper, 800m, 400m, nemusí dělat cviky na hrazdě, kladině,...

Další cíl, kam upírám svoji naději, je maturita. Opět se začíná řešit, že nebude státní. No tak ať je jaká je, hlavně ať nám to už řeknou! Heleďte se, my jsme takoví králíci. Poprvé, kdy byla jen jedna přihláška na střední, poprvé se dělaly přijímačky z nižšího na vyšší gympl, poprvé se dělaly srovnávací zkoušky Vektor (naprd, mimochodem, letos zas), porpvé bude státní matura, poprvé zkušební matura, poprvé maturitní zkoušky až na konci června! Doufám, že nám aspoň to, zda jsme uspěli, oznámí do konce prvního semestru na vejšce...

Moje naděje se upírá do budoucnosti. Snad se blízká na lepší časy =o), doufám, silně doufám. Ps: pokud má někdo zbytečnou miliardu, dvě, mohly by je prosím poslat třídní? Děkuji.

Manon. Loučí se. A doufá, že její kočka konečně spolkne ty blbý léky, co mají kočkám neskuteně chutnat. Doufám, že se uzdraví. Kočka moje perská, milovaná. Snad jo. Věřím tomu. Naděje přece umírá poslední.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 love-ny love-ny | Web | 26. září 2010 v 16:50 | Reagovat

Mas moc peknej blog :-)

2 Manon Manon | Web | 26. září 2010 v 17:08 | Reagovat

[1]: Páni, tys to poznala z JEDNOHO JEDINÉHO článku? To je fakt dobrý [:tired:]

3 Fée Fée | Web | 26. září 2010 v 17:36 | Reagovat

Já teda taky musim říct, že máš fajn blog, ale narozdíl od osoby výše jsem to tu nejprve prohlédla a pročetla pár článku :-D
Státní maturity... Nejsem proti nim v zásadě, jen se mi spousta věcí kolem nich prostě nelíbí (a pak taky hlavněže kraj dá nevimkolik milionů na maturity, topení na zimu ve škole přece není tak důležitý, toaleťáky a voda na splachování taky ne 8-) ). Když nám oznámili, že se výsledky maturit budou zveřejňovat až bůhví kdy, myslela jsem, že mě omyjí. Zajímalo by mě, co bych dělala, kdybych se za ty dva roky radovala z přijetí na mou vysněnou Fakultu sociálních věd a o pár dní později by mi bylo oznámeno, že jsem neodmaturovala. Fraška?
BTW promiň, ale přebytečné miliardy jsem zrovna poslala dětem v Africe. Ale třeba mi je pošlou zpátky, protože nebudou vědět, k čemu to je. Dobře, to byl hodně špatný vtip.
Hezký den :-)

4 Manon Manon | Web | 26. září 2010 v 18:01 | Reagovat

[3]: Topení ve škole je kapitola sama pro sebe, běžně tam nosíme zimní bundu =D. Jo, nemám nic proti tomu, když mi někdo napíše, že se mu můj blog líbí, ale dost mě naštve, když je očividné, že z mý tvorby nic neviděl. Navíc, když to pak najdeš u dalších 5ti blogů... Ale od tebe to beru jako poklonu ;-)

5 Vendy Vendy | Web | 26. září 2010 v 20:38 | Reagovat

K vaší třídní - frustrace z nesplněných snů je hrozná, ale měla by si uvědomit, že učí lidi a ne roboty. Taky může změnit povolání, jenže dnes je taková blbá doba, že je asi ráda tam kde je a radši skousne fakt, že ji práce nebaví (to jí nevyčítám, spousta lidí dělá práci, která je nebaví nebo se jim hnusí, ale dělat ji musí, pokud chtějí vydělat aspoň nějakou korunu.)
Klidně bych jí ten zájezd přála, stejně jako spoustě lidí. Naděje opravdu umírá poslední a tvůj článek o naději se mi líbí. Navíc to píšeš ze svého pohledu, naděje prostě byla, je a bude a bez ní bychom asi nemohli existovat.
P.S. máš opravdu dobrej blog:-D (Ale chodím sem  delší dobu, takže vím o čem mluvím... :-D )

6 Roxie Roxie | Web | 2. října 2010 v 16:29 | Reagovat

Jo, v něco podobnýho jsem doufala často. Že polovina našeho učitelskýho sboru někam..odjede. Některým jsem však přála i jiný věci. Teda jen jednomu konkrétnímu, ale ten si to prostě zasloužil. Myslím, že státním maturitám už se nevyhnete...už do toho vrazili moc peněz na to aby zase řekli, že ne. Ale třeba maturity nanečisto, to bylo na naší škole vždycky. Stejně jako taková skoro maturita na konci každého školního roku. Prostě největší trapnost. Ale je dobré si pořád uchovávat nějakou naději. Člověku to pomáhá žít. Kdybychom neměli v co doufat, tak k čemu by nám to tu celé bylo, že. V každém případě, v tvých nadějích ti přeji hodně štěstí, ať se z nich i něco splní :)
P.S. Když se mi naskytne příležitost, tak to tu tvou třídní sama někam odvezu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama