Jako bota v kaluži.

6. října 2010 v 18:05 | Manon |  Vím, či nevím?
Scénář: Manonin vlastní
Hlavní postavy: zima I, zima II, tma, trhlá tlustá ženská, topení (studené), boty.
Zábava? Jak pro koho.


Víte, co se mi vybaví jako první, když se řekne podzim? Věčné boje v naší třídě (ještě horší než při výběru stužek, šerp a nápisů a barev), zda tam bude sice teplo, ale šílený smrad (kdo NECÍTIL, neuvěří), nebo jestli vyvětráme, a pak budeme ve třídě sedět v zimních bundách (třeba jako minulou zimu). Ačkoliv je to pro mnoho lidí k nepochopení, většinou vyhrají příznivci vzduchu, jež se dá dýchat. Protože zima se dá vydržet, ale ten smrad fakt ne. K tomuto odstavci by se hodilo dodat, že v pondělí obyvatelé jiné, blízké školy (průmky, my jsme gympl) sice do školy šli, ale hned odtamtud měli nakázáno odejít, jelikož-k nepochopení-tam měli zimu (topili od rána). U nás se topit ani nezačalo.

Za druhé (když je první, musí být i druhé, protože pak by to první jaksi pozbylo smyslu): vstávání do tmy, vracení se za tmy, ve třídě sezení za tmy (šetříme-hele, včera nám bylo řečeno, že když budeme plýtvat toaletním papírem, tak nám ho vezmou. Zajištění toaletního papíru není ve školním řádu, tudíž není garantováno). Vstávám před šestou 3x týdně. První hodinu v pondělí (ano, tu po víkendu) máme tělocvik. Venku. Tam budeme běhat jako idioti (nechápu proč nemůžem jako kluci hrát třeba fotbal. Volejbal. Florbal. COKOLIV!) asi tak do půlky listopadu. Je zima a sněží? To je přece dobrodrůžo. Naše třídní miluje okamžiky, kdy na nás může řvát za tichého padání sněhu...

Z již známých důvodů za třetí: Já...miluju podzim! I přesto všechno ho miluju! Listí potichoučku padá na zem a šustí nám pod nohama. Když odvšem nespadne na kaluž a nevytvoří primitivní past z doby ledové, kterou ve skutečnosti nikdy neandrtálci nepoužívali (přece jenom: v březnu dostanete hlad, v červnu dokopete jámu a ještě v srpnu se modlíte, aby tam nějakej blbej mamut spad). Pak do této pasti vkročíte nohou, a místo toho, aby vám pod nohama šustilo listí, zbytek cesty slyšíte: ŽBLUŇK. ŽBLUŇK. A je vám zima. Navíc by se mohlo stát, jako mně, že se vám rozlepí podrážka boty od zbytku boty.
A všimli jste si, že na podzim prakticky všichni chodí stylově oblečení? Barevné (i černé) kabátky, vysoké boty zvané kozačky, případně botky ke kotníkům, někteří nosí i úžasné chundelaté šály a čapky a rukavičky a návleky...
NAno, mám podzim ráda. Páč po podzimu jsou Vánoce. A pak je jaro. A to miluju ještě víc než podzim. Protože na jaře mám narozeniny. A po jaře je léto. A prázdniny. A podzim =)

Manon (sem se ale rozepsala, co? no...při matuře moct nebudu...140 slov...to mám při mým písmu na půl stránky! a ještě mi doporučila učitelka, ať píšu raději bez vtipu. znáte třeba fejeton bez humoru?)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 6. října 2010 v 20:36 | Reagovat

Pěkný článeček! Taky nemám ráda zrádné maskované kaluže a už vůbec ne žraločí boty a mokré nohy.
Školní zážitky a povinnosti už mě naštěstí netrápí, jsou zase jiné věci. Ale na podzimu miluju barevnost. Nádherné pohledy, trocha nostalgie, usínání. Když je babí léto, je to nejhezčí.

2 Fée Fée | Web | 7. října 2010 v 12:26 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj přístup. Na všem špatným je přece něco fajn! Topení ve škole je spolu s toaleťákem, splachováním a kopírováním kapitola sama pro sebe. Prostě prachy nejsou. Vůbec...
Hej ale taky bych radši mrzla. Stačí, že u nás neuvěřitelně zapáchá fyzikář. Ale jakože fakt hodně...
Miluju oblékání na podzim a temné večery ve svetru, v křesle s knížkou a hrnkem čaje s mlíkem.
Měj se fajn :)

3 Vendy Vendy | Web | 10. října 2010 v 19:50 | Reagovat

P.S. - smrádeček, ale teplo!
Jenže - jak říkáš - kdo to má čuchat? :-D

4 Roxie Roxie | Web | 16. října 2010 v 22:05 | Reagovat

Podzim je nekrásnější..nejbarevnější..nejpříjemnějšía nejpoetičtější..prostě miluju podzim..a miluju jak píšeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama