DÉ-ŽA-VÝ

28. listopadu 2010 v 18:19 | Manon |  Vím, či nevím?
Déjà vu (již viděno) je (samozřejmě) francouzské slovo, vyjadřují pocit, že jsme něco už viděli, slyšeli, cítili, prožili, a tak dále, a tak dále, což ale pro můj článek není vůbec podstatné.


Hledala jsem inspiraci u ostatních, kdo psali článek na toto téma. A co jsem viděla, mě znechutilo. Ohromě znechutilo, ještě víc než naše třídní (viz předchozích xy článků, kde o ní píšu...). Protože velká většina těch článků vznikla za přispění wikipedie. Jo, aby se podívali, co to je, a pak napsali článek, tak proti tomu nic nemám (teta tahle věta vypadá fakt divně, asi se začnu učit zas víc češtinu než něminu a ájinu a francouzštinu), ale oni prostě a jednoduše okopírují celý článek (kdyby ho aspoň přepsali, neměli by tam odkazy na další články, a nebylo by to tak do očí bijící), a pak se ještě dívají na další články od ostatních a písí zajímavé komentáře typu: "Hej, to jsem napsala já, a né ty, já to našla!!! Ty kopíííííruješ, a to se řekne!!!! Bééé!"

Jinak: tento pocit pravděpodobně prožil každý, a kdo ne, tak ho ještě zažije (to si piště, jakože já jsem já, a já mám vždycky pravdu!). A možná, že ten, kdo tento pocit zažil, jen nevěděl, že zažil déjà vu. Dřív, když jsem ještě chodila na psychologii (než jsem poznala, že je absolutní ztáta času, asi tak stejná, jako je pro mě zeměpis) jsme si vysvětlovali tento pocit jako odchylku v paměti, která zapříčiní, že situace, která je ve skutečnosti nová, se v paměti nějakým zkratem a podobností se starou vzpomínkou/situací, vyhodnotí jako něco, co jsme už přeci dávno viděli, jako by se minulost opakovala v budoucnosti.

Dneska asi nemám svůj den na vysvětlování. A na psaní česky.

Jojo, Manon.

Ps: aspoň tento článek není zkopírovaný, že, milé slečny, co tak milujete fotky na facu a wikipedii.

PPs: tento článek byl smazán a znovu sepsán, protože Manon je prostě debil, a zapomněla (DEBIL!) kliknout na: Napsat článek na toto téma. Omlouvám se Vendy, která byla tak milá, a okomentovala mi ho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 28. listopadu 2010 v 18:27 | Reagovat

No teda, někdy se stanou věci... Ale beru to, určitě sis nesmázla článek schválně. Jsou holt věci mezi nebem a zemí... Aneb Murphy se baví.
Už ale nevím, o čem jsem vlastně psala.
Jo, o dežaví! :-D

2 Barčaッ Barčaッ | Web | 28. listopadu 2010 v 18:31 | Reagovat

Já nevím jestli jsem ho zažila,možní jo,ale nevím o tom:D
Jinak pěkně napsaný:)

3 adaluter adaluter | 28. listopadu 2010 v 22:17 | Reagovat

palec nahoru :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama