Jak to u nás někdy vypadá

14. listopadu 2010 v 18:38 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
Až budu dospělá (a majetná), tak se budu stěhovat každý rok. Ne proto, že budu tak hrozná a že budu mučit sousedy bujarými večírky nebo budu pravidelně zapalovat byt nebo budu pravidelně ničit celý byt a přilehlé okolí. Jen nechci, abych dopadla jako babička s tetou. A vlastně i s mamkou. Všechny mají zásadní odpor k vyhazování věcí, protože se to přece může ještě hodit. Podle mě zde (opět) zapracovala evoluce. Jejich předci určitě byly hlodavci, konkrétně syslovití. Za hromadění všeho možného tedy nemohou. Nicméně je to neomlouvá. Mají se ovládat!Asi před rokem touhle dobou jsme u babičky prováděli rekonstrukci bytu. Tedy my ne, firma ji prováděla. Proč jsem si na to vzpomněla? Nevím, prostě mě to jen tak napadlo. A navíc: aspoň se trochu pobavíte.

Takže: rekonstrukce probíhala září-listopad, původně měla probíhat některé nevýznamné 3-4 dny o prázdninách. Proč se to tak protáhlo nikdo neví, ani ta firma. Abych jim neškodila: na oplátku nám dali zadarmo mikrovlnku (myslím, že mikrovlnku, nebo to taky mohla být lednička, teď opravdu nevím...). 

Nicméně jsme se tedy jaly (mamka, teta, babička, já; brácha jaksi "nemohl", chápete) vyklízet kuchyň a děcák. Díky bohu, že jsme nemusely vyklízet celý byt. To bych nevydržela jak psychicky tak fyzicky. Stačily mi ty dvě místnosti. Celý víkend, kdy jsme vyklízely, probíhal ve znamení hádek a řevu. Špíny a bordelu. Návštěv (neohlášených). Odtáhla jsem asi  7 beden s kompotama (přibližně z období napoleonských válek), přibližně 100 kg knih (v našem bytě můžete nalézt 4 knihovny s knihama nejen vedle sebe jako ve slušné knihovně, ale i pod sebou, za sebou, na sobě), a litry chlastu. 

To je nejzajímavější. Babička nepije prakticky vůbec, resp. jednou na silvestra si usrkne šampáňa, podruhé na moje narozeniny, potřetí na svoje. Nevermore. Mamka pije asi jako babička, teta, i kdyby chtěla víc, nemůže, kvůli službám v nemocnici. I přesto máme doma irskou whisky, berentzeny xy litrů, vína, oříškovice (věděli jste vůbec, že něco jako oříškovice existuje? já ne), vaječňáky, slivovici, cinzana. 

Taky jsme vyhodily asi 50 let staré boty. Viděli jste 50 let staré boty? Ne? Jsou vohavný! 
Jo, a ani za tu dřinu mi nechtěly věnovat některou z těch flašek... Manon
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fée Fée | Web | 14. listopadu 2010 v 20:04 | Reagovat

No teda, aspoň jednu lahvinku sis rozhodně zasloužila :P No, ale abych nebyla kritická, taky nerada vyhazuju věci. I když teda, radši bych alkohol poslala dál, být abstinent.

2 Vendy Vendy | Web | 14. listopadu 2010 v 20:23 | Reagovat

Haha, flašku jsi měla ztopit, v tom množství by to nepoznali. Knížky, ach knížky. To znám, mám několik knihovniček a stěhovali jsme se asi třikrát. Peklo. A tu shánčlivost pochopíš časem... taky mám problémy s vyhazováním věcí, něco se podaří, něco ne. Ale boty 50 let staré bych asi nechtěla mít. I když, třeba je babička měla na prvním randeti a má k nim sentimentální vztah! :-D
Co se týká bordelu, to by ses divila, kdybys vyklízela váš byt (dům), co se tam nashromáždí. Ono se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat (teda né že bych někomu vyhoření přála), a na tom něco je.
Kompoty bych rychle zužitkovala - najdi si někde recept na kompotovou buchtu (někdy známo jako buchta šup-šup) a můžete s mamkou péct, je to rychlovka a je to dobré. Případně zamíchat do pudinků. Jestli jsou kompoty ještě dobré, užijte si jich! :D

3 wily wily | Web | 16. listopadu 2010 v 17:48 | Reagovat

Hihi, přesně tyhle sklony má celá rodina z taťkovy strany.. já se tomu úporně snažím vyhnout :)

4 See* See* | Web | 24. listopadu 2010 v 13:28 | Reagovat

Ahojky moc se ti omlouvám ale nehlásla by jsi mi tady? :) http://roundel-valley.blog.cz/1011/breeder-s-cup-juivenile-hlasovani#komentare
Pro See* moc prosím ráda oplatím jen si napiš :).....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama