Predátora u ovoce jako když najdeš

10. března 2011 v 16:34 | Manon |  Vím, či nevím?
Není tomu tak dávno, co mi má drahá babička promlouvala do duše. Mám dojem, že to bylo předevčírem (včera určitě ne, to byla Popeleční středa, přísný půst-rozuměj: žádné maso. Výjimečně to nebylo kvůli tomu, že se před spaním nemodlím, ale kvůli tomu, co a jak jím.

Má drahá babička nedokázala pochopit, proč odmítám sníst oběd (který jsem, mimochodem, sama dělala). K obědu byl řízek. Vepřový. Upozorňuji, že nejsem vegetariánka. Nevadí mi lidé, co jedí maso (dobrá, trochu mi vadí ti, co jedí řízek a jako oblohu mají sádlo s tlačenkou). Ani mi nevadí lidé, co to maso nejedí. Teda do té doby, než se do mě začnou nadážet, že když jím maso tak jím mrtvoly a že jsem příšerná a drancuju přírodu...je vtipné, že tito lidé (většinou jsou takto aktivní 13 holčiny s růžovými blogísky) většinou netřídí odpad, odhazují odpadky kde se dá, kouří, a co jsou freony nevědí ani vzdáleně... Těm, kdo třídí odpad a vegetariánství pro ně není jen póza, těm se omlouvám.
Vepřové nejím z ne nějaké pózy nebo abych naštvala babičku, ale mně prostě nechutná. Vysloveně mi smrdí. Jen cítím vepřové (hovězí, telecí, v poslední době i krůtí), je mi špatně. Nevadí mi jen kuřecí, protože to samo o sobě nemá žádnou chuť ani vůni, a když něco někdo nemá, tak to nemůže vadit, že. Nicméně toto už spolužákům a rodině vysvětluju přes 5 let.
Četla jsem pár článků, kde si blogově činní lidé stěžují, že jim rodina odmítá vařit bez masa. Pro ty mám speciální radu: vařte si sami. Mně (a mojí rodině taky, bohužel) se to osvědčilo. Když si sama uvařím, sním a uklidím, jsou všichni spokojení.
Pro ty, kdo si myslí, že žádné zvíře by se nemělo zabíjet, mám také vzkaz: kdyby lidé teď hned přestali zabíjet stáda krav a prasat, tak by za chvíli ta zvířata snědla veškerou potravu (jako třeba obilí na polích, ovoce v sadech, zeleninu na zahradách atd.), což by zrovna dvakrát milé asi také nebylo. Nic proti, ale já bych ještě chvíli chtěla žít, asi tak 30 let (dokud nebudu stará a ošklivá). A taky bych nechtěla, aby to u nás dopadlo jako v Indii: největší stáda krav na světě, ale lidé umírají hladem.
Ovšem, je zde něco, co mi vadí na mase: ne to, že to zvíře umřelo (každý jednou umře, a když se to udělá bezbolestně...jo, jsem pro eutanasii), ale to, že to zvíře nemělo žádný život. Líbí se mi myšlenka návratu k menším pastvinám s několikahlavým stádem dobytka, poklidně se pasoucím, s volností pohybu. Jo, to zní docela fajn.
Jo, a víte, že podle novějších pravidel, je i kráva braná za predátora? Už to není jen ten živočich, žeroucí ostatní živočichy, ani živočich stojící na vrcholu potravní pyramidy, ale i býložravci. Kráva totiž žere trávu, tudíž jí zabraňuje ve vývoji a růstu, tudíž I KRÁVA JE PREDÁTOR.

Loučí se s vámi jistá Manon.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tai ren Moore Tai ren Moore | Web | 10. března 2011 v 16:46 | Reagovat

Dobrý článek.Za ty roky  co maso nejím se mi znechutilo.Ale nepatřím mezi lidi ,co si myslí že tím zachrání svět, takže nijak neplýtvám nebo podobně- není nic jednoduššího než ve škole ten řízek hodit tomu, kdo o něj stojí že :D S tím vařením, pravda mě matka ne že by nechtěla vařit, ale nedokázala to pochopit ,dělala z toho drama, jako by šlo o její tělo.Ale teď už mi sama aktivně kupuje sojové plátky nebo mi občas uvaří,jinak si vařím sama a na nic si nestěžuju, nic mi nechybí, je mi fajn :D

2 TyNuSh* & °Jany-Girl° TyNuSh* & °Jany-Girl° | E-mail | Web | 10. března 2011 v 17:06 | Reagovat

Ahooj vsadila jsem se s kámoškou že dám dneska 200 lidí nevěřila mi .. tak prosím pomůžež mi?.. chci jí dokázat že to dám .. :) stačí jenom kliknout na web víc od tebe nechci :)* byla bych ti moc vděčná děkuji :)

3 Manon Manon | Web | 11. března 2011 v 20:07 | Reagovat

[2]: Hm, a já bych byla zase vděčná, kdybys normálně okomentovala článek a nespamovala nějakejma pitomostma [:tired:]  [:tired:] :-?

4 Vendy Vendy | Web | 16. března 2011 v 23:37 | Reagovat

[3]: Moje řeč.
Četla jsem několik článků na téma vegetariánství a některé jsou opravdu ostré. Tvůj je dobrý, své zásady zdůvodňuješ rozumně a hlavně nic nepřeháníš...
Líbí se mi tvůj argument o Indii - krávy, na které se nesmí sáhnout a lidi umírající hladem. Nebo přinejmenším podvyživení.
Ano, kdyby všichni přestali jíst maso, zvířata by se musela buď vybít, nebo by nastal hladomor, nemoci a logicky smrt.
Ještě k názoru, že jíme mrtvé maso, nebo maso mrtvých zvířat, čímž se ohání mnozí vegetariání, mám názor taky - to mám jíst maso živých zvířat?
Ono všeho moc škodí.
A pro zlepšení podmínek pro zvířátka jsem všemi dvaceti. (I prsty na nohou...)
Když už jsou chovaní pro potravu, tak by si svůj krátký život mohli trochu užít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama