Za dávných časů mamutů a Ježíška

6. března 2011 v 10:32 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
Za dávných časů žili mamuti, koňomuti, slepicomuti a žížalomuti. Tento článek ale nepojednává o nich. O obsahu článku se dozvíte bližší podrobnosti níže.

Můj článek nebude pojednávat ani o problematice všeobecného zla na světě ani o tom, že všichni jsou zlí. Můj článek budu situovat do mé hluboké minulosti, kdy jsem prvně ztratila nějakou iluzi.

Táhlo mi na šestý rok, kdy jsme s bráchou přišli na to, že s tím Ježíškem nebude jaksi něco v pořádku. Uznejte: kupovat dárky lidem na celém světě by bylo bláznovství. Co by z toho Ježíšek měl? Je pravda, že měl mít pomocníky Santu Clause a Dědu Mráze (rodina dbá na Ježíška, vidíte?), kteří si přivlastňovali zásluhy za dárky v Americe a Rusku, ale i tak, je to zápřah. Vymysleli jsme tehdy s bráchou plán Hohoho (ano, je tu souvislost s filmem Sám doma), který spočíval v zavření rodiny ve sklepě (později jsme to změnili na koupelnu a potom na kuchyň-nehledejte v tom známky dobrého charakteru, jen do sklepa by se všichni nevešli a do koupleny bychom nemohli nahnat všechny naráz, bylo by to nápadné) a my bychom číhali na Ježíška. Z plánu sešlo, maminka objevila náčrty a raději nám pověděla pravdu: Ježíšek dárky pouze zdobí, rodiče je musí kupovat, aby Ježíšek nebyl zruinován.

Další iluzi jsem ztratila chvíli poté. Zjistila jsem, že když někdo zemře, neznamená to, že vyhrál Sportku a odjel na dovolenou na Hawaj.

Nejhorší ale byla ta poslední. Vždy jsem si myslela, že učitelé a učitelky zvlášť jsou milí příjemní lidé, kteří neznají slovo křik a nespravedlnost, milují děti (ne ale pedofilí láskou, proboha) a jejich největší radostí na světě je dát všem dětem co nejlepší známky. Kdo četl přinejmenším minulý článek, ten ví, že to není ani v nejmenším pravda. Učitelé jsou na světě od toho, aby znepříjemňovali životy bezbraným a ubohým dětem. Zvláště takoví, kteří sami přiznávají, že nikdy v životě nechtěli učit, jen jim rodina zakázala jím na nějakou jinou, nebo se nikam jinam nedostali.

Manon. Ps: příští článek bude o maturiťáku, který se konal v pátek, třeste se!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sarafongova sarafongova | Web | 6. března 2011 v 10:39 | Reagovat

Krááásnýýý dess!!!

2 Manon Manon | Web | 6. března 2011 v 10:42 | Reagovat

[1]: Já vím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama