Maturity s ručením (ne)omezeným

20. května 2011 v 13:46 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
V prvé řadě děkuju všem, kdo mi včera drželi palce. Nevím, jestli to bylo vámi, nebo tlakem vzduchu/počasím/přírodními podmínkami, ale...MÁM TO!

Řeknu vám, včera jsem byla vyklepaná jako ratlík. Navíc jsem to měla odpoledne, takže v učebně bylo přeplněno, někteří příchozí si ani něměli kam sednout. A (hehe) někdy ani učitelé.

První zkouška (na kterou jsem se fakt těšila) byla z biologie. Biologii mám ráda. Je to zajímavý předmět a i vyučující je báječná. Jen ty otázky...Všechno z kytek, zvířat, obecných definic zvládám...až na způsoby přijímání a výdeje látek u rostlin. Bože, kdo tu otázku vymyslel? Jediná, která mi nejde. A tu si zrovna musím vytáhnout. Už když jsem to číslo držela v pytlíčku, říkala jsem si: "Pusť to, to je blbá otázka." Myslela jsem, že je to pouze špatný pocit. Při přípravě jsem si to už nemyslela. A ještě k tomu jsem byla tak vynervovaná, že jsem koktala, málem se zapomněla tomu komisaři představit a pak jsem se představila jako pablb. Navíc má moje tělo jednu nepříjemnou vlastnost: při nervozitě a extra teplém počasí jsem okamžitě červená jako rajče. V učebně bylo asi 30° (do naší třídy praží slunce nepřetržitě celý den)...a já vesele rudla a rudla a rudla. Nicméně: za 1! Jupí jupí jej!

Další byla čeština, kde jsem už rezignovala na přání, a při tahání jsem jenom hrábla a vytáhla: sláva Orwellovi a Farmě zvířat! Den předtím jsem se o této knížce bavila s babičkou, 8/9 bodů =). Pak němčina..zoufale jsem chtěla třináctku, Vídeň, protože na tu mám naučenou perfektní větu, ale nebyla jsem vyslyšena, ale návštěva zoo a historie naší zoologické zahradě taky nění k zahození 31/39 bodů. Škoda že jsem nestihla u obrázků je srovnat (4 minuty na popis jednoho obrázku a potom ho srovnat s druhým...to se nedá stihnout!) Hloupé je, že u přípravy jsem to stihla v pohodě.

A nyní ta zkouška, ze které jsem měla největší obavy, chemie. Pořád tomu nemůžu uvěřit...vytáhla jsem si alkyny a protolytické reakce! A oslnila jsem zkoušející výrazy jako oxoniový kationt, hydroxylový ion, byli nadšení! I přísedící (učitel na matiku, který mě za moji poslední písemku zrovna dvakrát v lásce nemá) mi při závěru řekl, že jsem mluvila krásně! A za jedna! =)=)=)

Mimochodem, doma mi teta řekla, že jsem strašnej šprt.A učitelé byli úžasní. Až na naši tlustou-hnusnou-třídní, která se pořád významně pochechtávala. Přitom tomu zrovna ona úžasně rozumí, že. Ta nepozná výra od tygra! Jo, a všichni radili.
Úžasný je, že od nás propadla jen jedna holka (u které se to dalo čekat). Ve vedlejší třídě neprošli 4, z toho jeden nepříliš inteligentní (má na to papíry, u něj teda ale nechápu, proč je na gymplu), 1 nesmírnej lenoch, 1 holka co nechodila poslední 4 měsíce do školy a 1 holka, u které to nikdo nečekal. Protože dotyčná R. je prakticky nejchytřejší člověk ve vedlejší třídě. Za čtyři roky co sem chodí pořád vyznamenání.
A je hrozný, že maturity ještě nemáme za sebou. Dobeš je pitomec! Nechápu kde přišel na to, že nejlepší je dělat jako první ústní (výsledky z ústních jsou hned) a pak teprve písemné (děláme je na konci května a začátku června), kdy výsedky budou 20. června. To už budu mít po přijímačkách a budu balit do Anglie.

Manon, Lucie-LaVolpe =)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Veverka Veverka | Web | 20. května 2011 v 14:01 | Reagovat

Gratuluji a budu držet palce u písemných a při přímačkách na VŠ. :-) Krásně napsané , musí zatleskat svými malými pacičkami.:)

2 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 20. května 2011 v 19:23 | Reagovat

Výborně, gratuluju ^^

3 Mami Mami | Web | 21. května 2011 v 22:20 | Reagovat

Gratuluji!

4 Roxie Roxie | Web | 27. května 2011 v 18:34 | Reagovat

maximální potlesk a gratulace!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama