Když se daří, tak se daří

25. června 2011 v 16:11 | Manon |  Zápisky ze všedních dnů
V mém životě se v poslední době daří. Ironicky daří. Vždy, když se objeví nějaký světlý bod, je okažmitě zastínem stínem větší než včerejší bouřkový mrak.

Konala jsem nedávno (týden, asi tak) přijímačky. Nevyšly. Ani jedny moje přijímačky nevyšly. Nejhorší na tom je, že mě to NEMRZÍ. Ne, že by mi to bylo fuk, ale...zas tak moc mi to NEVADÍ. Zjistila jsem totiž, že na ty školy, kam jsem si poslala přihlášky, ve skutečnosti nechci jít. Že jsem tam chtěla jen kvůli babičce. Babičce, protože podle ní je medina ten jediný obor, který za něco stojí. Normální člověk by patrně řekl, že tam někam chce jít kvůli mamince, jenže mamince je fuk kde budu, co budu dělat a jestli tam chci, hlavně když budu mít titul mininimálně bc. Mám dojem, že si na mně hojí své touhy o vysoké škole, které se "musela" vzdát, protože se jí měl narodit můj starší sourozenec. Musela v uvozovkách, protože jí babička nabídla, že odešla do předčasného důchodu, a o bráchu by se ty 3 roky starala. No, mamka odmítla. Ale už jsem si našla obor, kam bych fakt chtěla, dokonce berou přihlášky teprve od 1. července, tak by to snad mohlo vyjít. Mám i záchranu, školu, kde vypsali druhá kola. Mají zajímavý obor, chemické technologie. Tam mě vezmou určitě.

Vsuvka: maturitu mám s vyznamenáním, ale jednou dvojkou. Z něminy, jednička mi utekla asi o 5%. To jsou přibližně 4 body. 2 (správné) odpovědi v testu. Ale i tak, vyznamenání je fajn, kromě toho jsem lepší než byla teta, se kterou jedinou mohu srovnávat obtížnost školy a předmětů.

Někteří se možná ještě pamatují na článek o jisté slečně A., která mě silně naštvala. Týkalo se to brigády v Anglii, Skotsku.Vyskytl se další problém. Začalo to nejhorším kurzem pro libru za posledních xy let. Následovalo to vyhozením jistého Alfa (nevím, jesti se tak fakt jmenuje, ale podepisovat se tak). Alf tam měl být něco jako prostředník mezi námi a farmou, protože tam pracoval 20 let a byl to známý (dobrý) mamky mojí kamarádky, se kterou tam jedu. Takže toho vyhodili. Asi ve zlém. Poté byla ta záležitost s A., zrovna když jsem zaplatila cestu do Londýna. A teď, když jsme zaplatili cestu z Londýna do Dundee, vyskytl se další problém. Na farmě byla bouřka, která zničila část úrody. Vím to, protože nám poslali z farmy mail, ve kterém navíc psali, že by bylo nejlepší, kdyby ti, co nemají zaplacenou cestu, nejeli. Jenže maila nepsali všem, jenom někomu. Dokonce to nepsali všem nováčkům. Nevím, jak to rozesílali, asi nějak náhodně, ale je to divné. Kromě toho, pár lidí, co tam už pracují, psalo, že je tam práce až až. A že se jenom zbytečně plaší. Jiní zase psali, že tam práce není, ať nejezdíme, a že oni jedou hned domů. Tak nevím.

Proč vám to vlastně píšu: původně jsem měla být pryč 6 týdnů. Od 30. června do 16. srpna. Teď vím jen to, že 30. odjíždím, ale kdy přijedu, to ví jen krokodýl. Za 3 týdny, za 2 dny, za měsíc, je ale možné, že i za dýl...nevím. Upřímně doufám, že vůbec přijedu.

Mimochodem: slibovala jsem vám fotky z maturiťáku. Nemám je. Ještě pořád mi je ten někdo, kdo je má rozesílat všem, neposlal. Neposlal je nikomu. Takže nějaké fotky má pouze ten, jehož rodina tam měla foťák, jenomnže to jsou zase fotky, na kterých je povětšinou pouze dotyčný, tudíž jsou nepoužitelné. Ale rozhodla jsem se zveřejnit odkaz na stránky, kde má naše třída fotogalerii. Ale nebudu vám říkat, kde jsem, jak vypadám. Bezpečí je bezpečí =)
Odkaz: zde. Nenechte se zmást názvem. Asi ve 2.c nás takto nazvala učitelka na češtinu, když jsme odmítli 9. hodinu odpoledne v červnu poslouchat básničku od Vítězslava Hájka.

Lucie LaVolpe.
Ps: nebudu tu tak jako tak dlouhou dobu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 25. června 2011 v 20:48 | Reagovat

Snad ti to vyjde..

2 Sofie Sofie | Web | 29. června 2011 v 21:51 | Reagovat

to s tou babičkou je zajímavé, zvláštní, že tě nutí právě ona, jak si sama řekla, většinou to dělají rodiče...ten obor...sice si dost dobře neumím představit o em to je, ale důležité jem, aby tě to bavilo, je to řpeci jen práce na celý život...rto s tím přirovnáním krokodýla mě dost pobavilo :D prej normální hovada :D:D:D to tablo je pěkný

3 Vendy Vendy | Web | 22. července 2011 v 11:23 | Reagovat

Tak ti přeju, aby ti to vyšlo. Jak s přijímačkama, tak s brigádou.
Babičce se nediv, doktořina je totiž jedna z mála věcí, ve které nepřijdeš o práci, a není vůbec špatně placená. Navíc, medicína má hodně oborů, určitě by se tam dalo najít něco vhodného. Navíc, i lékárníci na tom nejsou vůbec špatně. V teple, v suchu, a svý penízky mají jistý. (Mluvím jako někdo, kdo vyzkoušel více prací a vím, co to je dělat venku, a vím, co to je dělat vevnitř.) ;-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama