Březen 2012

Já nevím...vážně nevím

20. března 2012 v 21:40 | Lucie LaVolpe |  Vím, či nevím?
Až do minulého týdne jsem měla chvilkové období, kdy jsem měla pocit, že se cítím šťastně. Přinejmenším líp než obvykle.

Máte smůlu, tenhle blog má smůlu, prostě se tu jen budu vykecávat ze svých divných/šílených pocitů, protože normálně se o svých pocitech prostě bavit nemůžu.

Líbí se mi hláška o filozofování: je to celkem pěkné, ale má to i nějaké praktické využití?

Ani nemusím k psychologovi, abych věděla, proč mám špatnou náladu. Protože mám dojem, že neudělám zkoušku z chemie, jakože nikdy. Víte, já to umím, minimálně líp než většina lidí, ale jenom já (skoro...no...je nás dost, ale) to opakuju. Ostatním to vysvětluju, ale sama to prostě nedám, prostě to nezvládnu napsat. Proč? Jedna z mála věcí, co mi nejdou...ale jediná, kterou vážně chci dělat. Prostě chci a moc. Možná tohle bude ten problém. Jsem ve stresu, aby mi to šlo, abych se tady udržela, dávám na sebe nároky... jenže se pak ze strachu špatně soustředím a jsem nervóznější a nervóznější...a neudělám to. Jenže jak se toho zbavit?

Teď mi doma ještě plánují celý víkend. Já vím, že mi platí veškeré výdaje na škole, ale když se celý týden učím (opravdu nejsem jako studenti zemědělky, co si mohou dovolit ležet týden v lihu), tak se chci aspoň o víkendu pobavit...jenže to nejde. Musím zůstat doma. Musím s nima jet na chatu pracovat na zahrádce. Musím...

Nechci. Chci si vydělávat a nemůžu. Zaměstná mě někdo, když mám volný jeden jediný den? HM???

Společnost=odraz skutečností?

1. března 2012 v 20:15 | Lucie LaVolpe |  Vím, či nevím?
Když se vy sami podíváte do zrcadla, či jiné plochy s podobnými vlastnosmi, uvidíte díky sledu fyzikálních dějů svůj odraz. Převrácený, skutečný. Klid, nebudu vás obtěžovat fyzikou.
Pokud si toto samé převedeme do psychologické roviny, "uvidíme" něco podobného. Společnost, která ukazuje, jaké poměry kde panují. Když se bouří jednotlivec, neustojí odlišný názor (nebo se ostatní bojí projevit, druhá možnost). POKUD SE BOUŘÍ UŽ VELKÁ MASA LIDÍ, PAK JE NĚCO V NEPOŘÁKU, NE?