Jak Alenka v říši divů

15. června 2012 v 22:10 | Lucie LaVolpe |  Zápisky ze všedních dnů
Je mi až hanba, že jsem tak dlouho nic nenapsala, ale to víte, škola, škola a zase ta škola. Nicméně musím říct, že má "tvrdá" (proč to je v uvozovkách pochopíte za chvíli) práce konečně nese výsledky.Ve škole se mi tedy začalo celkem dařit. Minimálně jsem si dodělala zkoušku z anorgány (skoro jsem potila krev než jsem ji udělala!!) a nyní jsem se dozvěděla, že jsem udělala zápočet z matematiky. Teď už jen ta zkouška...
Už u anorgány jsem si připadala tak nějak zvláštně. Přece jenom: prakticky jsem se učila jen na tuhle jedinou zkoušku, a pořád ne a ne ji udělat. O rovnicíh se mi i zdálo (vážně). Navíc bodově bych byla bývala tu zkoušku měla. Jenže... Ze zkouškové písemky se dá maximálně získat 100 bodů. Na udělání je zapotřepí 50 bodů. Ale je rozdělena na 2 části (každá za 50). A další ale: z první části se musí mít nejméně 35 bodů, jinak se ta druhá část neopravuje. V překladu-pokud máte 34 bodů z první části a celou druhou část máte dobře, stejně máte smůlu a jste od zkoušky vyhozeni. Takže hádejte. Skoro pokaždé jsem měla 33 bodů z první části a přes 30 z druhé. A oni mi to samozřejmě nedali. K vzteku, což? Díky Bohu/Krokodýlovi se mi to naposlední (tajný 7.pokus) povedlo. Hip hip hip.

Podruhé jsem si připadala extra divně u matematiky. Stačila normální cvičení. Představte si, že v pátek, kdy většina vašich spolužáků už je doma, vy dřepíte na tříhodinovce matematiky. Nebo byste alespoň měli mít 3 hodiny. Za prvé vás profesor pouští hodinu dřív, protože NEVÍ co s vámi dělat, za druhé máte už i tak o hodinu míň než ostatní fakulty, o kredit míň než ostatní fakulty a-vtip na závěr-STEJNÉ PÍSEMKY. To se ještě dá skousnout. Horší je to s následujícím: Pan profesor počítá na tabuli příklad. Jakýkoliv. Počítá, počítá, vy opisujete a za chodu (přirozeně nestíhá, takže látku nevysvětluje) se vše snažíte pochopit. Najednou se zarazí a asi tak 15x řekne nenenenenene. Poté 15x jojojojojojo, hmhmhmhmhm. Nakonec oznámí: "Hmchjo to je ale nešikovný příklad, zbytečně težký...nebo že by? Nenenennenene...hmmmm, nenene to je zbytečně težké, takové tam nebudou, je to nešikovný příklad, to si dopočítejte někdy sami, ale takové tam nebudou, nenenenene." Nemusím vysvětlovat, že v písemce jsou daleko horší. Ještě horší bylo, že jsme počítali absolutně novou látku, kterou jsme nikdo ještě neměl. *pan profesor "počítá", píše na tabuli a komentuje*: "Tak teď uděláme toto a toto, pak tohle a-" Nic, ticho. Ticho, pauza, hledání papíru. Dalšího. "No tak já s sebou nemám ten další papír, kde to mám dopočítané...no já ale nevím jak to spočítat (!!!!!!), tak to si musíte někde sami zjistit, já NEVÍM." Chápete to? On neví! On nás to učí a on NEVÍ!!!

Vtip nevtipovatější dorazí teď: Fyziku zápočet jsem neudělala v normálním termínu. Tak jsem šla na souhrnný test. Ten jsem udělala na 2.pokus (v pátek), na který jsem se vykašlala s učením (v ten týden jsem měla ještě 2 zkoušky). Hned v úterý jsem měla první pokus u zkoušky. Tak si říkám, vykašlu se na to, první pokus, to neudělám, nebudu se učit, jen se tam zajdu podívat, jak to probíhá, jaké jsou otázky, kolik je času a pod. Ve středu se dívám na mail: no z testu máte 62,5 bodu, na ústní zkoušku jdete dnes v 11. Šok hned po ránu, rozesmála jsem tím spolubydlíci. Takže na přípravu na ústní (52 otázek) jsem měla 2 hodiny. Nej na tom všem je, že jsem to udělala. Víte, na anorgánu jsem dřela jako magor a výsledky žádné. Na tohle se vyfláknu a ejhle: mám to.

Lidi, ještě ohledně spoubydlícíh, nevím zda jsem psala, ale mám nové. Mám normální. Víc než to. Příjemné, milé a fajnové! Hlavně ta se kterou bydlím je úúúžasná!!!
A koleje jsou taky supražové. Minulý týden se podařilo někomu až z 5.patra vytopit pár jednotek a zaplavit celou rozvodnou síť, takže nám nešlel proud. Hláška: já: "Čéče M., vždyť my si neuvaříme ani čaj! A zrovna je zima, tak bych si ho i dala!" M.:" No, to si tu vodu budeme muset snad ohřát na plotýnce..." Já: *ČUMÍM JAK TELE A POTICHU ŘEKNU*: "Ale M., vždyť to je taky na elektřinu!" Jinak vám řeknu...jít potmě na záchod bez okýnka, bez ničeho, když nemáte ani svíčku ani baterku, je vážně supr zážitek na celý život...
Nakonec jsme jeli (hodinu metrem, tam kde mají fajn pivo...které sice nepiju, ale holky ho maj rády) do hospody na pivo. Co potmě na kolejích, když si ani nemůžem zahrát karty, dostihy nic, páč na to nevidíme =).

Mějte se fanfárově!!! LlV
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 16. června 2012 v 15:17 | Reagovat

Co takhle dát dohromady vašeho profesora matiky s tou naší matikářkou..? Podle tvýho popisu by se k sobě náramně hodili... :D

Jinak gratuluju ke všem úspěchům, hlavně k tý anorganice :)

2 sofie sofie | 19. června 2012 v 22:04 | Reagovat

ano...něco ani nevím co je.. :D ale jinak bez práce nejsou koláče :) už je téměř konec! :)))
Stav se ke mně na slovíčko prosimtě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama