Pěstuji si svou vlastní fazolku

8. listopadu 2012 v 22:57 | Lucie LaVolpe
Ahoj, ahoj, hlásím se zas a znovu, pořád ještě žiju, ale tak nějak jinde než na blogu... Omlouvám se vám, co sem chodíte v marné naději, že opět něco napíšu, patrně zase něco vtipného, podle nejoblíbenějších článků...
Nejsem si jistá, jestli to náhodou nebude poslední zápisek na blogu. Hledám nové místo, už žádné blogy, e-stránky (=blog), momentálně se poohlížím po klasických/neklasických webovkách.
Neříkám, že blog není fajn, ale spíš pro ten začátek, nic nadlouho. Nebo spíš nic, co by se mohlo dlouhodoběji vyvíjet, formovat. Přirovnala bych to ke klíčení fazolek. Máte jednu fazolku, který si chcete od "semínka" vypěstovat. Navlhčíte si vatu a položíte na ni vaše fazolku (proso, žito, čočku,...) a čekáte. Semínko se vyvíjí, roste, pomalu, ale přeci. A najednou vidíte, má kořeny, ale ještě je pořád příliš slabé, aby se uchytilo v zemi. Navíc musíte dávat pozor, aby vyta nevyschla, zároveň ji nesmíte moc zamokřit, to semínkům také nesvědčí...
Až konečně uvidíte, že z ní-nyní již fazolky, raší zelený stonek. V této fázi musíte fazolku i s vatou přesadit do hlíny a starat se o ni o to pečlivěji, aby se mohla rozvinout do opravdové plodící fazole. Pokud byste ji nechali moc dlouho pouze na vatě, zežloutly by jí lístky i stonek, hynula by. Pokud byste z ní odstranili vatu, byla by poničená a nemusela by se vzpamatovat. Pokud je ale vata, jakožto podloží zaneřáděná, je to nutný krok.
Můj blog a vlatně s ním i můj život se nacházel moc dlouho na vatě, až příliš, že jsem měla obavy, že už z něj nepůjde nic zachránit. Nedivte se spojení i můj život. Díky blogu a pár dalším situacím (popsaným právě zde a prakticky jen zde zveřejněny, naživo snad nikdy, tudíž hlavně díky blogu) jsem si uvědomila pár důležitých faktů. Jenže jsem moc dlouho váhala a čekala, asi na zásah zhůry, ale Bůh (ano, jsem věřící, pro někoho překvapení...zároveň věřím i evoluci, mám vlastní teorii...třeba ji někdy někde zveřejním. Plavu pro proudu, žádný mainstreem) mi dal jasně najevo, že o svůj život se musím začít starat i já sama.
Vata, na které jsem se vyvíjela, byla už od počátku napadená. Šlo víceméně o to, zda se jí zbavím dřív, než mě zahubí. Psychicky, ne fyzicky, což je asi horší . Proto se jí budu muset zbavit. Stejně jako pár aspektů svého života, jen ještě nevím, jak to co nejšetrněji provést. V poslední době se mi moc nedaří. Ani "tvořivě" ani "profesně" ani "lidsky". Už dlouho jsem nad svými problémy a potřebami zavírala oči, otáčela se zády a moje tělo i mysl se proti tomu vzbouřily. Netvrďte mi, že nemám nárok na problémy, to slýchávám denně už několik let. Byla to hloupost řídit se touto radou, be happy and nothing more problems, ok? tímto varuji i vás před nemístnými řečmi ostatních. Vždyť kdo jiný než vy sami sobě rozumíte, kdo vás zná nejlíp, že? Kdo jiný ví o vyšich pocitech?
Tento stav mi zabránil zúčastnit se jedné soutěže, je jedno jaké, je možné, i pravděpodobné, že bych nevyhrála, ale co kdyby ano? Co to zkusit? "Výhra" byla workshop s Milanem Caisem...víte, on je pro mě něco jako Inspirace. Ne idol, co si ho pověsíte na zeď v pokojíčku a říkáte si věty typu: Jestlipak by se mnou chodiiiiiil?????. A jestlipak bych se mu líbilaaa???? Inspirace je to pravé. Jo, asi jo. Měla jsem v hlavě nápad, ale pořád mi ho něco rušilo, nedokázala jsem soustředit na jedinou věc svého života, která mě kdy vtáhla do sebe, na malování. Idea byla, ale ruka to prostě nesvedla, jako kdyby mezi mnou a papírem byla bariéra, vysoká zeď...
Mrzí mě to.
Když se vrátím zpět k tomu co jsem vám chtěla povědět, jde hlavně o to, že bych chtěla rozjet něco svého velkého, kde by se mísila grafika a text, zvuky a světlo, i má škola, vše provázané mezi s sebou, vše co mám ráda. A mám dojem, že bez toho, aniž bych se zbavila tohoto místa, to nepůjde. Když se o to snažím, připadám si, jako bych se zpronevěřovala něčemu skvělému, co jsem vytvořila, co i několik lidí mělo rádo, ale co vyhnívá. Snažím se budovat základy na hnijící mrtvole a to není dobře.
Napřed si ale vyčistit svůj svět, než se vrhnu na nový projekt.
Zatím se nebojte, dřív jak o Vánocích to nebude. I když bych moc chtěla. Stresy ve škole (baví mě to a stresuje zároveň, divná kombinace), zdravotní problémy, atd. mi to nedovolí. Zatím to zde musí hnít dál, i když mě to mrzí.
LV 2010.

Ps: Všechny, co mám v oblíbených stránkách navštěvuji. Nepíšu komenty, ale vím o tom, co píšete a tvoříte. Gratulu vám k vašim úspěchům.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 9. listopadu 2012 v 19:16 | Reagovat

Jeden pořádnej článek (hlava-tělo-pata) za delší čas je lepší než tisíce prázdnejch článků denně - nemyslím, že je třeba se kvůli němu nějak dlouze omlouvat.
Pokud se ti nedaří teď, znamená to, že se situace brzo obrátí.. nebo ne?

(LV 2010? Souhlasím, čas letí až moc rychle...)

2 likedream.blog.cz likedream.blog.cz | 10. listopadu 2012 v 10:28 | Reagovat

[1]: děkuju za komentář a samozřejmě to mělo být LV 2012...ta škola ze mě dělá dementa 8-)

3 Sofie Sofie | 16. listopadu 2012 v 18:15 | Reagovat

Ahoj Luci, tak tohle měk teda dorazilo. Jestli i ty hodlšá skončit, tak to bude další rána. Nebo by jsi nám pak svou webovou stránku řekla? Uhnívající fazole...zajímavé přirovnání...asi bych se také měla zamyslet ještě jednouz nad svým životem...ikdyž já už jsem sde zamyslela.. a díky poš´touchnutí jse možná tam, kde jsem teď...jak se to bude vyvíjet netuším. Jeěště k tomu Bohu, myslím si, že je uplně jedno  jestli věříš nebo ne. Jestli je bůh něco, co tě udržuje v naději, že může být i lépe, je to dobře. Vlastně každý z nás něčemu věří. Někdo se obrrací na boha. Někdo na energii a osvícení (momentálně jsem se rozhodla jít po této variantě, proto to zmiňuji) někdo se zasd eupne na člověka a když ho zradí, tak je to prostě pryč. Něco co nevidíme nás nemůže zuradit a dává nám tak nějak tu naději. Drž se a doufám, že tohle poslední článek není. Těšíme se na tvůj nový projekt :)

4 Vendy Vendy | Web | 30. března 2013 v 13:36 | Reagovat

Lucie, jak se ti daří? Bloguješ, nebloguješ, žiješ?
Možná už jsi hodila blog za hlavu a prostě žiješ.
Tak si užívej života! :-)

5 Sofie Sofie | Web | 15. května 2013 v 18:34 | Reagovat

Kam se naše blogy, naše přátelství, komentáře a články ztratily? Kam jsme odešly?

6 Kryštof Kryštof | E-mail | Web | 13. června 2016 v 7:25 | Reagovat

Dobrý den, když dávám ty fazolky do hlíny, dole má být ta kulička, nebo ten stonek? Děkuji :-)

7 Kryštof Kryštof | E-mail | Web | 13. června 2016 v 20:26 | Reagovat

[6]: Omlouvám se, můj web je zde a ne v originále, spletl jsem se, díky za pochopení... :-D  :-D  :-D

8 Sofie Sofie | E-mail | Web | 23. února 2018 v 8:56 | Reagovat

Má drahá, ikdyž vím, že sem již zřejmě nezavítáš, chtěla jsem Ti dát vědět, že jsem tu dnes naposledy byla. Ozvi se mi někdy. Tvá Sofie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama