Zápisky ze všedních dnů

Dárky a blahopřání přijímám i dodatečně

6. června 2010 v 19:27 | Manon
Tak se opět po dlouhé době ozývám, překvapivě ne z Marsu ani podobné štace, nýbrž normálně z domova. Před 2 týdny (týden před tímhle týdnem) jsme byli na cyklisťáku (oficiální název je Sportovně Turistický Kurz-STK).

Jsem 40% zelí

29. dubna 2010 v 20:14 | Manon
V úterý jsme byli na exkurzi v Praze. Konkrétně v Hrdličkově antropologickém muzeu (kolovaly fámy, že pojedem do Jedličkova ústavu...no, tam jsme nebyli, páč by si nás tam nejspíše nechali). A v botanické zahradě. A naposledy v Národním muzeu.

Kohouti, psi a jiná drobná zvířena

17. dubna 2010 v 13:53 | Manon
Nemám ráda kohouty. Opravdu. Sousedi vlastní praštěného kohouta, který s oblibou začíná své kokrhání ve 3 ráno. Taky nemám ráda kamaráda našeho psa. To je pes od dalších sousedů, který si čas od času zajde k nám a honí se s Filipem (náš pes) po zahradě.

Včera od nás odcházel o půlnoci (to, že odchází, dal najevo silným štěkáním=1.probuzení). Nějak se mu nechtělo domů. Pak ve 3 ráno začal kokrhat kohout. Mimochodem, takto silně to prožívám jen proto, že nahoře v pokojíčku mi nedoléhají okna, mám slabé zdi (=v zimě klepu kosu, v létě můj pokoj obsahuje soukromou Saharu), a celkově vše je nahoře slyšet asi 20x líp než dole. V 5 ráno se vrátil kocour. Přes balkon pokoje. Tak jsem mu musela jít otevřít. Následně se vrátit Filipův kámoš. Se štěkáním. A rozhodl se, že u nás chvilku pobude. Do 10 do rána. Nešel vyhodit. Jo, ale dneska má Filip smůlu. Nejen dnes. Měl kašel, tak jsme ho vzali k veterináři. Chytil laringitidu. Takže musí být doma. A vzdát se nejen kámoše, ale i cachtání v jezírku.

Manon.

Závidím těm, co se nemusí potýkat s žádnou stvůrou

15. dubna 2010 v 18:32 | Manon
Dnes jsme po dlouhé době měli tělák spojený s klukama. Já jim tak závidím učitele J.! Naše učitelka má totiž speciální metodu. Metodu trvalého teroru. Příklad: když spolužačka ošklivě spadla z hrazky při spodním podnětu, jediné co řekla bylo-tak ještě jednou. Ne nějaký-co ti je? Je ti dobře? Nechceš si odpočinout? Nemám zavolat pohotovost?

Zato J. má metodu přesně opačnou. Chválit, i když prakticky není co. Spolužák nedokáže z těláku prakticky nic. Ale když se mu něco aspoň částěčně povede, slyší: "To už je mnohem lepší, vidíš jak ti šlo!"Kluci maj´ J. rádi. Všechno, co po nich chce, udělají. Nadšeně. Milují tělák. A nedokážou pochopit (naši třídní neměli nikdy na tělák), proč my se na něm nesnažíme a proč ho nenávidíme. Hm.


Mimochodem, přidám sem hlášku z fyziku.

Profesor E.: Co se stane, když pojedeme na kole hodně rychle, a budemem na něm mít dynamo.
Spolužák D.: Oslníme řidiče auta jedoucího proti nám!

Loučí se Manon. S migrénou.

Káthmándú

9. dubna 2010 v 19:03 | Manon
Dnes jsme se třídou byli na přednášce v kině, téma Nepál, Tibet, Káthmándú. Pán, co přednášel, tam i osobně byl, celý měsíc, a dokonce tam 17 let bydlela jeho sestřenice Mirka.

Loupežit bohaté, udělit zatykač, uvalit odměnu za hlavu

7. dubna 2010 v 18:09 | Manon
Co jsem se za posledních dnů dozvěděla ve škole? Že tuší jen žáby, lamy a oslové (viz předchozí článek). Že se uděluje zatykač, loupeží se bohatí a za hlavu se uvalují odměny (z dílny mého spolužáky). Kombinační čísla mají kouzelnou moc. Ten kdo nemá pravou ruku má smůlu, a nemůže v praxi použít pravdidlo pravé ruky (fyzikář). Matikář si plácá játra. V pohádce O perníkové chaloupce se lže a ten, kdo nejvíc lže je málem nejvetší hrdina pod slunce (hodina ZSV)

Žáby, lamy a oslové

6. dubna 2010 v 17:30 | Manon
Dnes mělo cenu vstát do školy. Kvůli novým poznatkům. Na ZSV jsme se dozvěděli, že my si nemůžeme dovolit netušit. Maximálně nevědět. Protože netuší pouze žáby, lamy a osli.

Kráva Milka nebo King Kong?

28. března 2010 v 13:19 | Manon
Víte co je na škole nejlepší? Vždy se dozvíme plno úžasně zajímavých věcí. Jako my v pátek. Třeba to, že jsme shnilí leností. A nevybřednem z bahna. A máme křídovou krizi (vše od matikáře).

1. jarní den

23. března 2010 v 20:43 | Manon
V sobotu jsem (ještě s kamarády) byla na posledním plese této sezony v okolí. Teda plesy byly dva, ale já jsem si vybrala maškarní, páč na "normálních" jsem byla 3x. Když je to naposledy, ať je sranda.

Zajímavé je, že přestože jsme byli na plese, většinu času jsme strávili u fotbálku. Vlastně jsme od něj odešli jen proto, že se pár lidem zdálo, že už jsme tam moc dlouho xD. Ale aby se neřeklo, taky jsme chvíli tancovali.

Jinak já osobně jsem šla za římskou bohyni, kamarádka za kočku, další za učitelku, další za neandrtálkyni. Jinak většina kamarádů šla za kovboje, šašky nebo mimy.

Cenu za nejlepší masku získala zebra-to byli 3 lidi, první nesl hlavu, druhý dělal tělo a třetí dělal ocas. Spolu byli spojeni jen takovým pruhem látky, aby nemuseli celou dobu chodit za sebou. Druhou cenu dostal mnich a třetí dostala asi 130 kilová paní vodníková. Mimochodem, musela sedět na 2 židlích xD.

Čau, Manon =)

Viděli jsme mnohem VÍC než jsme si zaplatili

16. března 2010 v 16:34 | Manon
V pátek naše třída navštívila divadlo v Hradci. Jako vždy jsme ještě před představením měli rozchod, kdy jsme mohli zajít na kafe, do obchodů, nebo kamkoli se nám zachtělo. Teda kromě Tesca, kde nás jednou objevil náš ředitel (mimochodem, naše škola v Hradci nesídlí) a byl z toho prů...švih.

V divadle hráli Nebezpečné vztahy, na motivy Nebezpečné známosti, kniha i film, Francie 17. století-nebo-někdy-tak. Neplést s Velmi nebezpečnými známosti....

My jsme shlédli předpremiéru. A bylo to opravdu skvělý, některý scény i docela odvážný...no jen jsme nikdo nepochopili, proč hlavní "hrdina", Vikomt, měl v posledních 2,3 scénách (dějstvích) na sobě jen takové podvlíkačky a pod nima nic...no bylo vidět opravdu VŠE xD. Nevím proč si pod to něco nemoh vzít xD

Mějte se, smějte, jako já, páč nám dnes odpadla hodina a já nemusela být ve škole do 4 =). A zítra nemáme zemák s třídní xD, bude nádherný den, a půjdu ke kadeřnici..zas se nechám ostříhat a pak toho budu litovat a nakonec se mi to bude líbit xD. Čau, Manon.

Co jsem to včera dělala...?

4. března 2010 v 18:20 | Heaven´s Nemesis
Byla jsem přemluvena třídou abych šla na šachy. Na naší škole je taková celoroční soutěž s různými disciplínami. Jako třeba basket atletika gymnastika stolní tenis a šachy/dáma. Ta třída která bude mít na konci nejvíc bodů vyhraje. Většinou nanukáč a šampáňo. Mladší jenom takový ty Rychlý špunty starší opravdový. A jelikož my jsme ti starší dostali bychom na konci už to pravý.

Kečup a kyselý okurky

2. března 2010 v 16:43 | Heaven´s Nemesis
V sobotu jsem byla na plese. Ještě předtím jsme slavili tetiny narozeniny (je s mojí mamkou přesně o 2 dny a 2 roky). No, řeknu vám, vypít půl flašky šampáňa a pak jít na ples nebyl zrovna můj nejlepší nápad.

Chitty Chitty Death Bang

25. února 2010 v 12:06 | Heaven´s Nemesis
Zítra je poslední den prázdnin. A to jsem si je skoro ani neužila. Skoro všichni mí kamarádi odjeli na týden za prarodiči, za kamarády z jinýho města, na hory.

Ej juchu juchu

18. února 2010 v 17:34 | Heaven´s Nemesis
Juchejme všichni a sborem.

Ještěři z pekel-stop čipizaci!!!

10. února 2010 v 11:14 | Heaven´s Nemesis
Ne, až dosud jsem se nezbláznila. Aspoň doufám. Ani nejsem v žádné sektě.

 
 

Reklama